/  / Niemcy: Duży wzrost Grupy Fiat

Niemcy: Duży wzrost Grupy Fiat

null
© Alfa Romeo
null

W sierpniu generalny importer FCA Germany odnotował wzrost sprzedaży o dynamice przeszło 30%. Dla porównania, cały rynek niemiecki urósł nominalnie "tylko" o 8,3%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W porównaniu z analogicznym miesiącem roku ubiegłego Fiat Chrysler Automobiles Germany uzyskał na niemieckim rynku motoryzacyjnym wzrost rzędu 32,2%. Tak duża poprawa zaowocowała skokiem udziału rynkowego – z 2,9% do około 3,4%.

Na stanowiącą trzon oferty markę Fiat przypadł wzrost rzędu 32,8%. Jeep poprawił swoje notowania o 27,9%, natomiast znów mocno promowana marka Alfa Romeo urosła o 59,8%.

Dla firmy FCA Germany – wzmocnionej modelowymi nowościami takimi jak Alfa Giulia, Fiat 124 Spider czy Tipo sedan/hatchback – był to najlepszy wynik od czerwca 2011 oraz najlepszy rezultat sierpniowy od ośmiu lat.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane