/  / Niemcom rośnie rynek

Niemcom rośnie rynek

null
© Porsche
null

Październik ze wzrostem sprzedaży. Na niemieckie drogi wyjechało w ubiegłym miesiącu o 3,7% więcej nowych osobówek niż w październiku 2013.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W październiku klienci na rynku niemieckim zarejestrowali u siebie łącznie 275 300 nowych modeli osobowych. To o 3,7% więcej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. Udział przypadający na klientów instytucjonalnych zwiększył się na przestrzeni roku aż o 9,1% – osiągnąwszy poziom około 65,2%.

Liderem zestawienia marek jest oczywiście Volkswagen z wynikiem prawie 62 000 rejestracji (+0,3%). Spośród innych marek wywodzących się znad Renu wrażenie robi duża dynamika wzrostu, jaką może pochwalić się Porsche. Producent takich modeli jak "911" czy Macan uzyskał w październiku łącznie 2 460 rejestracji, co daje skok sprzedaży na poziomie 35,8%.

Natomiast wynik sumaryczny liczony dla całego moto-rynku niemieckiego za dziesięć miesięcy bieżącego roku kalendarzowego to już blisko 2 557 000 rejestracji (+3%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane