/  / Nexteer Automotive zainwestuje ponad 330 mln złotych

Nexteer Automotive zainwestuje ponad 330 mln złotych

Nexteer Automotive|
null
© Nexteer Automotive
null

Koncern Nexteer Automotive podjął decyzję o budowie w Tychach nowego zakładu elektrycznych układów kierowniczych EPS. Budowa obiektu będzie częścią inwestycji o wartości 335 mln złotych, związanej z rozwijaniem przez firmę technologii EPS.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Łącznie do roku 2020 w budowę nowego zakładu, powierzchni magazynowych oraz zakup specjalistycznych maszyn koncern planuje zainwestować 335 mln złotych. Jak wskazują przedstawiciele Nexteer Automotive, budowa nowego zakładu, który stanie obok fabryki Nexteer funkcjonującej od 1997 roku, ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a zakończyć na przełomie lat 2015 i 2016.

Inwestycje w Polsce są częścią planu rozwoju technologii elektrycznych układów kierowniczych Nexteer Automotive, montowanych obecnie w modelach takich marek jak BMW, Citroen, Fiat, Peugeot czy Opel. W szczególności dotyczyć będą one układów typu Single Pinion EPS oraz Column EPS, montowanych głównie w mniejszych modelach światowych producentów.

Produkując niemal półtora miliona układów EPS rocznie, działające od ponad 15 lat w Polsce zakłady Nexteer Automotive w Gliwicach i Tychach są obecnie jednymi z największych spośród 20 fabryk koncernu pod względem produkcji i zatrudnienia. Na co dzień pracuje w nich łącznie ponad 1 150 osób.

Od kilkunastu miesięcy polskie zakłady jako jedyne na świecie produkują między innymi system EPS dla pierwszego w pełni elektrycznego BMW i3.

"Na decyzję umiejscowienia nowych inwestycji w Polsce miała przede wszystkim wpływ doskonała jakość produktów wytwarzanych w naszych polskich fabrykach, jak i korzystne warunki ekonomiczne, jakie daje obecność w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej - mówi Rafał Wyszomirski, wiceprezes Nexteer Automotive ds. globalnych operacji i prezes Nexteer Automotive Poland.

"Bardzo istotne jest dla nas także to, iż nowe inwestycje pozwolą nie tylko na utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy, ale także stworzenie nowych stanowisk, o liczbie których poinformujemy w stosownym czasie. Planowane inwestycje mają ponadto za zadanie umocnienie naszej pozycji jako światowego lidera w produkcji elektrycznych układów kierowniczych".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane