/  / Następca Craftera z Polski

Następca Craftera z Polski

IBRM Samar |
null
null

Volkswagen ogłosi we wtorek decyzję dotyczącą wyboru miejsca pod nową fabrykę samochodów dostawczych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W zaplanowanej w siedzibie spółki Volkswagen Poznań konferencji prasowej weźmie udział Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki. To on jeszcze na początku grudnia 2013 r. ujawnił, że tajemniczy inwestor szykuje się do budowy fabryki samochodów na terenie Polski. Jego nazwy nie ujawnił do dziś. Jednak przeprowadzone przez dziennikarzy śledztwo wykazało niezbicie, że jest nim Volkswagen, który chce u nas produkować następcę dostawczego Craftera.

Dziś nie są to już tylko medialne spekulacje. Ministerstwo Gospodarki potwierdziło oficjalnie te informacje w mailu nadesłanym w poniedziałek do redakcji IBRM Samar. Według naszych informacji prawdziwa jest też podawana przez ministra Piechocińskiego liczba 100 tysięcy aut, które miałyby rocznie opuszczać nowy zakład. Nadal nie wiadomo jednak gdzie zostanie on ulokowany. Na pewno w grę wchodzą okolice Poznania, a jednym z silniejszych kandydatów wydawała się być Września. W Urzędzie Miasta nie potwierdzono tej informacji. Dementi jednak także nie usłyszeliśmy.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że we wrześniu 2013 r. koncern Mercedes (!), który dotychczas produkował w swoich zakładach Craftera dla Volkswagena, zapowiedział, że z końcem 2016 roku zakończy tę działalność.  Volkswagen musiał więc znaleźć nową lokalizację dla swego, cieszącego się popularnością, modelu, który dotychczas produkowany był w liczbie około 40 tys. sztuk rocznie. Plany produkcyjne na najbliższe lata zakładały stopniowy wzrost produkcji.

Zdaniem Wojciecha Drzewieckiego, prezesa Instytutu Samar, duży rynek zbytu w Polsce, szczególnie na samochody dostawcze, jest jednym głównych czynników przemawiających za umieszczeniem nowej fabryki Volkswagena w naszym kraju.

Paweł Janas

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane