/  / Największy producent opon na świecie to...

Największy producent opon na świecie to...

Bridgestone|
null
© Bridgestone
null

Według corocznego raportu magazynu Rubber & Plastics News, Bridgestone już piąty rok z rzędu uzyskał tytuł największego producenta opon na świecie. Z dochodami na poziomie 28,6 mld dolarów, Bridgestone wyprzedza takie marki jak Michelin, Goodyear czy Pirelli.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Rubber & Plastics News’ to prestiżowy magazyn monitorujący i komentujący światowy rynek opon i wyrobów gumowych. W przygotowanym rankingu Bridgestone po raz piąty z rzędu znalazł się na szczycie listy największych producentów opon na świecie.

Pomimo spowolnienia wzrostu gospodarczego w 2012 roku japoński producent umocnił status lidera, osiągając 15,2% udziału w globalnym rynku opon, wyprzedzając tym samym rywali, firmy: Michelin oraz Goodyear. Raport Rubber & Plastics News' odnosi się jedynie do przychodów ze sprzedaży opon, nie obejmując całego spektrum działalności pobocznej producentów.

Własna sieć serwisów First Stop, produkcja i sprzedaż półfabrykatów takich jak stalowe kordy, kauczuk syntetyczny czy sadza, także generują znaczne przychody i stanowią o światowej pozycji Bridgestone.

Sukces Bridgestone
Drogę do sukcesu firmy Bridgestone wyznacza jej spójna wobec partnerów globalnie misja: służyć społeczeństwu produktami najwyższej jakości. Początkowo rodzinne przedsiębiorstwo produkujące tradycyjne obuwie z gumową podeszwą po latach przekształciło się w największy koncern oponiarski na świecie.

Od momentu wyprodukowania pierwszej opony w 1930 roku Bridgestone regularnie przedstawia nowatorskie rozwiązania w dziedzinie motoryzacji na największych międzynarodowych targach. Technologie wprowadzane przez Bridgestone na przestrzeni lat zrewolucjonizowały przemysł oponiarski. Dzisiaj z autorskich rozwiązań Bridgestone, takich jak system RFT (opony pozwalające kontynuować jazdę pomimo utraty ciśnienia), korzystają kierowcy na całym świecie.

"Pozycja światowego lidera w prestiżowym raporcie branżowym jest najlepszym dowodem na to, że firma starannie realizuje swoją strategię w oparciu o założone wartości - komentuje Armand Dahi, Managing Director East Europe Region Bridgestone.

"Obecnie Bridgestone jest nie tylko największym producentem opon i wyrobów gumowych na świecie, ale także innowatorem wyznaczającym kierunki rozwoju całego rynku. Jesteśmy dumni, że dynamicznie zwiększając udział w rynku Europy Wschodniej mamy także swój wkład w sukces całej grupy".

Bridgestone produkuje też w Polsce
Bridgestone swój produkcyjny potencjał zawdzięcza również nowoczesnym fabrykom zlokalizowanym na całym świecie, w tym w Polsce (fabryki opon w Poznaniu oraz Stargardzie Szczecińskim oraz fabryki wyrobów gumowych w Wolsztynie i Żarowie). W ponad 180 zakładach pracuje blisko 140 000 wykwalifikowanych pracowników, którzy dbają o najwyższą jakość produktów i usług.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane