/  / Największy kontrakt Solbusa

Największy kontrakt Solbusa

Solbus|
null
© MZA
null

Firma Solbus zrealizowała kontrakt na dostawę 47 autobusów przegubowych Solbus Solcity 18. Wozy został zamówione przez warszawskie MZA.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Solbus zrealizował największy kontrakt w historii firmy o wartości prawie 63 mln złotych brutto na 47 autobusów przegubowych Solbus Solcity 18, zamówionych przez warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe.

Autobusy są napędzane silnikami diesla Euro 5 firmy Cummins o pojemności 8,9 litra, które współpracują z automatycznymi skrzyniami biegów Voith Diwa. Dostawcą mechanizmów przegubowych do 18-metrowych Solbusów jest niemiecka firm Huebner.

Z bogatej listy wyposażenia dodatkowego warto wspomnieć system detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika FiWa-Guard. O komfort podróży zadba m.in. system kontroli temperatury w przedziale pasażerskim firmy Webasto, a informacje o przebiegu trasy dostarcza pasażerom system firmy Novamedia.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane