/  / Największe rynki Solarisa to...

Największe rynki Solarisa to...

null
© Solaris Bus & Coach/Mateusz Machel
null

Polska oraz Niemcy to dwa rynki, na których Solaris sprzedaje obecnie najwięcej pojazdów. Aż 80% spośród zrealizowanych w ubiegłym roku zamówień stanowią dostawy zagraniczne.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dla producenta z Bolechowa rok 2014 okazał się rekordowy – firma sprzedała na rynku łącznie 1 380 nowych pojazdów. To o 78 egzemplarzy więcej niż w roku 2013, który pod tym względem także był do tej pory rekordowy.

Ranking największych rynków zbytu Solarisa otwiera Polska: w roku ubiegłym liczba sprzedanych nad Wisłą i Odrą autobusów oraz trolejbusów wyniosła łącznie 280 egzemplarzy. Drugim w kolejności odbiorcą – a zarazem największym zagranicznym rynkiem zbytu – są Niemcy. W roku ubiegłym Solaris zrealizował sprzedaż obejmującą 197 pojazdów.

Natomiast na miejscu trzecim wśród największych rynków zbytu dla producenta z Bolechowa plasuje się Bułgaria. Do tego akurat kraju europejskiego sprzedano 146 pojazdów spod znaku zielonego jamnika.

Wynikiem powyżej 100 egzemplarzy dostarczonych przez Solarisa w roku ubiegłym pochwalić się mogą też kolejno takie kraje jak Czechy – 128 sztuk, Włochy – 102 sztuk, a także Turcja – 100 sztuk.

W sumie aż 80% spośród zrealizowanych w ubiegłym roku zamówień u Solarisa stanowią dostawy do odbiorców zagranicznych (1 100 egzemplarzy).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane