/  / Największą fabrykę samochodów w Wielkiej Brytanii ma Nissan

Największą fabrykę samochodów w Wielkiej Brytanii ma Nissan

null
© Nissan
null

Fabryka Nissan Motor w brytyjskim Sunderland to aktualnie największy producent samochodów na Wyspach: w roku ubiegłym linię montażową opuściło łącznie około 510 000 pojazdów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dla porównania, w latach 2010 oraz 2011 produkcja w brytyjskich zakładach wynosiła odpowiednio 420 000 i 480 000 samochodów. Żadna inna fabryka samochodów w Wielkiej Brytanii nigdy nie przekroczyła progu 400 000 pojazdów rocznie.

W Sunderland produkuje się aktualnie egzemplarze modeli Nissan Note, Qashqai i Qashqai+2 oraz Juke, w tym nową wersję Juke Nismo (PATRZ TUTAJ).

Niedawno koncern zapowiedział, że brytyjska fabryka zostanie też dostawcą nowego modelu kompaktowego prestiżowej marki Infiniti.

Tu powstają modele Nissana

W 1986 roku wydajność zakładu wynosiła 12,5 samochodu na godzinę. Teraz załoga w tym samym czasie produkuje 118 samochodów (60 na Linii 1 i 58 na Linii 2). 80% produkcji trafia na eksport (na 97 rynków zagranicznych), w tym przede wszystkim do Europy kontynentalnej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane