/  / Największa fabryka BMW na świecie

Największa fabryka BMW na świecie

null
© BMW
null

Fabryka w niemieckim Dingolfing nie jest już zakładem produkującym najwięcej samochodów BMW na świecie. Wyprzedzi ją w tych statystykach obiekt z USA.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W tym roku kalendarzowym fabryka w Spartanburgu zajmie pierwsze miejsce pod względem wyników produkcji samochodów w całym koncernie BMW Group. Amerykański zakład w stanie Karolina Południowa osiągnąć ma bowiem pułap powyżej 400 000 egzemplarzy.

Oznacza to tyle, że statystycznie około jeden na pięć samochodów BMW opuszczających linie montażowe na świecie jest dziełem właśnie pracowników fabryki w USA.

W Spartanburgu wytwarza się aktualnie modele terenowe BMW X3, X4, X5 oraz X6.

Zmiana warty
Dotychczas palmę pierwszeństwa w światowej produkcji Grupy BMW dzierżył zakład w niemieckim Dingolfing. W roku bieżącym wspomnianą fabrykę opuści łącznie około 360 000 samochodów – w tym m.in. egzemplarze BMW Serii 5 i 7, jak również Serii 3 GT.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane