/  / Największa budowa w Europie za półmetkiem

Największa budowa w Europie za półmetkiem

VW Poznań|
null
© Volkswagen
null

Jeden z największych przemysłowych projektów budowlanych w Europie już za półmetkiem. Za rok z zakładu Volkswagen Crafter we Wrześni wyjeżdżać będą nowe samochody.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"13 listopada ubiegłego roku spotkaliśmy się w Białężycach na wmurowaniu kamienia węgielnego. Dzisiaj jest tam już nowy zakład, prawie zbudowane od podstaw hale, które od końca października są ogrzewane – mówi Jens Ocksen, prezes Volkswagen Poznań. "Do końca grudnia gotowe będą parkingi dla pracowników oraz wewnętrzne drogi dojazdowe. To miejsce zdecydowanie coraz mniej przypomina już plac budowy".

Na drugą połowę stycznia  2016  roku  zaplanowane są wstępne odbiory lakierni. W lutym – po przeprowadzeniu koniecznych odbiorów – planowana jest przeprowadzka pracowników z dotychczasowych kontenerów do budynków biurowych.

Trwa też budowa hali Zakładu Zabudów Specjalnych, gdzie modele Craftera przygotowywane będą do indywidualnych potrzeb klientów.

Dużo wersji do wyboru
"Będziemy w stanie zaoferować naszym klientom aż kilkadziesiąt wariantów nowego modelu Craftera - wylicza Ralf Nitzschke, dyrektor zakładu Crafter. "W naszych samochodach będziemy mogli zamontować do wyboru m.in. pojedyncze i bliźniacze koła, różne warianty napędu oraz dodatkowe wysokości dachu. To dla nas też dodatkowe wyzwanie, jeśli chodzi o organizację produkcji".

Docelowo fabryka Volkswagen Crafter produkować będzie 100 000 samochodów rocznie.

Zdjęcia z budowy nowej fabryki Volkswagena znaleźć można TUTAJ
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane