/  / Najwięksi producenci na świecie

Najwięksi producenci na świecie

null
© BMW
null

Chiny, USA oraz Japonia – tak wygląda aktualnie czołowa trójka krajów, które mogą pochwalić się na świecie najwyższą produkcją samochodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak wynika ze światowego rankingu czołowych producentów pojazdów na świecie A.D. 2015 według danych stowarzyszenia OICA, najwyższy wynik uzyskały Chiny – 24 503 326 egzemplarzy. To o około 3,3% więcej niż wskazuje rezultat za rok poprzedzający.

Na miejscu drugim oraz trzecim światowego rankingu produkcyjnego plasuje się natomiast odpowiednio USA oraz Japonia. W Stanach Zjednoczonych doliczono się w roku ubiegłym dokładnie 12 100 095 pojazdów (+3,8%). Z kolei w Kraju Kwitnącej Wiśni fabryki wytworzyły 9 287 238 sztuk (-5,1%).

Największym producentem motoryzacji wśród państw Starego Kontynentu są natomiast Niemcy. Za rok ubiegły doliczono się nad Renem łącznie 6 033 164 egzemplarzy (+2,1%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane