/  / Najlepszy kwiecień Opla od 2008

RYNEK | Najlepszy kwiecień Opla od 2008

Opel|
null
© Opel
null

W kwietniu sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2 207 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, co daje 34,2% wzrostu w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej (1 645 sztuk).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Sprzedaż marki w tym miesiącu rosła powyżej rynku, dzięki czemu Opel zwiększył udział rynkowy z 6% uzyskanych w zeszłym roku do 7,04% (+1,04 punktu procentowego). Dla niemieckiego producenta był to najlepszy kwiecień od 2008 roku, a zarazem czwarty z rzędu miesiąc, w którym do klientów Opla trafiło ponad 2 000 pojazdów.

Łącznie od stycznia sprzedaż Opla wyniosła na polskim rynku 9 100 egzemplarzy, czyli o 40,6% więcej niż w pierwszych czterech miesiącach ubiegłego roku (6 472 sztuk). Wynik ten jest najlepszym od 5 lat.

Liderem sprzedaży marki w okresie od stycznia do kwietnia jest najpopularniejszy model wśród klientów indywidualnych w Polsce, czyli Opel Corsa (2 854 sztuk). Tuż za nim uplasowała się Astra z wynikiem 2 615 egzemplarzy, a trzecie miejsce na podium przypadło Insignii (1 479 sztuk).

Kwiecień był także kolejnym miesiącem wzrostów sprzedaży samochodów dostawczych Opla. Wolumen marki w tym miesiącu zwiększył się o 9,3% w porównaniu do zeszłego roku. Łącznie od początku roku Opel sprzedał aż 51,6% samochodów dostawczych więcej niż w roku 2013.

Najpopularniejszym modelem w gamie był Opel Vivaro: ponad 105% wzrostu oraz 424 sprzedane egzemplarze.

"Imponujący wzrost Opla w segmencie samochodów dostawczych jest dla nas bardzo dobrym prognostykiem przed wprowadzeniem na polski rynek nowej generacji Opla Vivaro oraz Opla Movano z zupełnie nowymi, mocnymi, a przy tym wyjątkowo oszczędnymi silnikami. Te nowe modele, debiutujące przed paroma dniami podczas targów w Birmingham, będzie można zamawiać w Polsce już od czerwca bieżącego roku - zapowiada Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane