/  / POLSKA | Najlepszy czerwiec w historii Chevroleta

POLSKA | Najlepszy czerwiec w historii Chevroleta

Chevrolet Poland|
null
© Chevrolet
null

Według danych producenta, w czerwcu sprzedano 1 020 nowych modeli Chevrolet, czyli o 30% więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, kiedy Chevrolet Poland odnotował sprzedaż 783 aut. Jest to najlepszy czerwiec pod względem wolumenu w historii firmy w Polsce.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Najchętniej kupowanym modelem był kompaktowy Cruze, który znalazł w ubiegłym miesiącu 343 nabywców, czyli aż o 103% więcej niż w czerwcu 2012 roku.

Na drugim miejscu listy bestsellerów znalazł się najmniejszy model w ofercie Chevroleta, czyli Spark. Kupiły go 243 osoby, czyli o 81% więcej niż rok wcześniej.

Na trzecim miejsce podium trafiło Aveo z wynikiem sprzedaży 141 sztuk.

W całym pierwszym półroczu do klientów trafiło 5 769 samochodów marki Chevrolet. Najchętniej kupowanym modelem w tym czasie również był Cruze: łącznie znalazł on 1 855 nabywców, czyli o 59% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Jednym z powodów tak dużego wzrostu sprzedaży omawianego modelu jest popularność najnowszej wersji nadwoziowej kombi, która jest na rynku od 9 miesięcy. Stanowiła ona 1/3 wszystkich sprzedanych w minionym półroczu modeli Cruze.

Dodajmy, że wersje hatchback i sedan również zanotowały wyższą sprzedaż niż w pierwszym półroczu 2012.

Drugim najchętniej kupowanym w Polsce produktem Chevroleta było Aveo (1 413 egzemplarzy). Sprzedaż nowego Aveo w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2012 wzrosła o 19%.

Trzecim najchętniej kupowanym w Polsce Chevroletem był natomiast Spark, który znalazł 1 248 nabywców (+2%).

Czerwiec był też pierwszym pełnym miesiącem sprzedaży Traxa na polskim rynku (auto na zdjęciu). Jak informuje generalny importer, omawiany model znalazł w tym czasie blisko 100 nabywców.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane