/  / Najczęściej zadawane pytania w sprawie stosowania regulacji GVO

Najczęściej zadawane pytania w sprawie stosowania regulacji GVO

Komisja Europejska|

Od czasu przyjęcia nowego rozporządzenia w sprawie wyłączeń grupowych w sektorze pojazdów silnikowych i uzupełniających wytycznych służby Komisji Europejskiej otrzymały szereg pytań dotyczących stosowania nowych ram w odniesieniu do dystrybucji i naprawy pojazdów silnikowych oraz dystrybucji części zamiennych do pojazdów silnikowych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Najczęściej zadawane pytania lub pytania mogące cieszyć się szerszym zainteresowaniem przytoczono poniżej wraz z odpowiedziami i wyjaśnieniami.

Najczęściej zadawane pytania mają dopełnić, a nie zastąpić uzupełniające wytyczne. Mają one w szczególności pomóc przedsiębiorstwom i osobom fizycznym działającym w tym sektorze oraz prawnikom zrozumieć podejście Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Konkurencji do zagadnień dotyczących rynków pojazdów silnikowych. Nie mają stanowić interpretacji prawa i pozostają bez uszczerbku dla wykładni art. 101 i 102 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) przez sądy europejskie. Wreszcie nie wykluczają stosowania przez Komisję art. 101 i 102 do szczególnych okoliczności w konkretnym przypadku.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane