/  / Nagrody Rynku Dealerskiego 2016

Nagrody Rynku Dealerskiego 2016

null
© DCG Dealer Consulting
null

Plebiscyt wymyślono po to, by wyróżnić najlepszych i najbardziej pomysłowych dealerów. O liście nominowanych i zwycięzców zdecydowała seria głosowań.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W trakcie 7. Ogólnopolskiego Kongresu Dealerów Samochodów przyznano Nagrody Rynku Dealerskiego. Otrzymały je firmy, które swoimi pomysłami, dynamiką wzrostu, nowatorskimi koncepcjami i przede wszystkim skuteczną pracą zasłużyły na miano liderów polskiego rynku dealerskiego 2015/2016.

LISTA NAGRODZONYCH
W kategorii: Najlepsza duża grupa dealerska roku (dealer posiadający więcej niż 5 lokalizacji)
– Grupa PTH (Toruń, Włocławek, Grudziądz, Bydgoszcz, Poznań, Konin, Kielce, Lublin, Łódź, Kraków, Lublin)
Za posiadanie najbardziej rozbudowanej struktury dealerskiej w kraju, która osiąga coraz wyższe wskaźniki efektywności. W 2015 r. portfolio Grupy PTH wzbogaciło się o autoryzacje marek Skoda i Volkswagen w Lublinie. W najbliższym czasie Grupa PTH – poprzez rozpoczęcie sprzedaży Audi w Lublinie – zadebiutuje też w segmencie premium.
   
W kategorii: Najlepsza mała grupa dealerska roku (dealer posiadający nie więcej niż 5 lokalizacji)
– Polmotor (Szczecin, Koszalin)    
Za stałe poszukiwanie możliwości rozwoju na zachodniopomorskim rynku. Najpierw wiosną 2015 r. Grupa Polmotor otworzyła w Szczecinie kompleks obiektów, w którym sprzedawane są marki Kia, Nissan oraz Subaru. Firma została też jedynym reprezentantem marek Dacia i Renault w stolicy województwa zachodniopomorskiego.

W kategorii: Najlepszy dealer (dealer posiadający jedną lub dwie lokalizacje)
– Satall (Łódź)    
Za osiąganie najlepszych wyników sprzedażowych w marce Mitsubishi, z którą firma Satall współpracuje od blisko 10 lat. Dwa łódzkie salony Mitsubishi Satallu sprzedają około 10% całego wolumenu japońskiej marki w Polsce, a jeden z nich to najlepiej sprzedający obiekt Mitsubishi nad Wisłą.

W kategorii: Najlepszy dealer aut używanych roku
– Grupa Karlik (Poznań)    
Za rozwój projektu Karlik Centrum Samochodów Używanych, który zaowocował m.in. pozycją lidera sprzedaży samochodów używanych w programie Hyundai i-Best w Polsce. W ramach działalności na rynku aut używanych firma otworzyła salon Karlik Premium Cars – obiekt w którym eksponowane są modele marek premium i auta luksusowe. Dealer skutecznie realizuje program "Używany Za Używany" (produkt kierowany do klientów, którzy planują zamianę aktualnie posiadanego pojazdu na inny samochód używany).
   
W kategorii: Najlepsza inicjatywa marketingowa roku
– Firma Karlik (Poznań)    
Za kolekcję pARTs – projekt marki Karlik ART. pARTs to kolekcja biżuterii powstałej z zużytych części pobranych z samochodów Volvo. Każdy element tej wyjątkowej kolekcji stworzono zgodnie z ideą upcyklingu, który zakłada przetwarzanie surowców wtórnych w produkty nowe o wyższej wartości.

W kategorii: Wschodząca Gwiazda Rynku Dealerskiego
– Łukasz Krześniak (Grupa Gezet)    
Za sukcesywny rozwój – wraz z założycielem Zbigniewem Głuchym – Grupy Gezet, największej grupy dealerskiej na Ziemi Lubuskiej, od zeszłego roku obecnej również w Szczecinie. Za odwagę w podejściu do wielomarkowości (aż 9 brandów w portfolio dealera), nowoczesne podejście do zarządzania i systemów raportowania oraz umiejętną budowę pozycji firmy w regionie.

Nagroda specjalna: Dealer Dobrych Uczynków
– Motor Centrum (Gdańsk)    
Za dobroczynną akcję "Pomaganie przez naprawianie", polegającej na przekazywaniu minimum 1% kwartalnej wartości usług serwisowych na rzecz jednej z lokalnych organizacji pożytku publicznego. Beneficjent akcji zmienia się co kwartał.
   
Nagroda specjalna: Człowiek Roku 2015 Miesięcznika Dealer
– Piotr Mozdyniewicz (MM Cars)    
Za dynamiczny rozwój firmy w ostatnich kilkunastu miesiącach: zakup udziałów w spółce Zięba – MM Cars, przejęcie dealerstw Autoserwis Dolny Śląsk we Wrocławiu i Lubinie oraz początek inwestycji w salon Opla w Warszawie. Liczba lokalizacji firmy MM Cars wzrosła tym samym z 2 do 5 (nie licząc Warszawy!), a Piotr Mozdyniewicz został królem transakcji na polskim rynku dealerskim A.D. 2015.

POLECAMY TEŻ:
Ulubione marki dealerów w Polsce
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane