/  / Nagroda dla "polskiego" Mitsubishi

Nagroda dla "polskiego" Mitsubishi

null
© Mitsubishi
null

Polski oddział Mitsubishi Motors – w dowód uznania za osiągane wyniki sprzedaży – otrzymał z japońskiej centrali nagrodę Excellent Sales Growth Award. Po raz kolejny.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszej połowie roku salony Mitsubishi w Polsce odnotowały wzrost sprzedanych samochodów o ponad 13%. Liderem popularności pozostaje oczywiście ASX – z wynikiem 1 140 egzemplarzy, co daje wzrost o niemal 5% w stosunku rocznym. Na drugim miejscu uplasował się Outlander, a jego odmiana PHEV zanotowała ponad trzykrotnie większą sprzedaż, pozostając trzecim najpopularniejszym modelem hybrydowym na rynku polskim.

Na miejsce #3 w wewnętrznym rankingu marki awansował miejski model Mitsubishi Space Star, przekonując do siebie 424 klientów. Wynik sprzedaży Lancera sedan wzrósł niemal dwukrotnie, a o 15% więcej klientów zdecydowało się na zakup Lancera Sportback.

Efekty pracy zespołu Mitsubishi Motors w Polsce zostały zauważone przez Osamu Masuko, prezesa MMC w Tokio. To on zdecydował o przyznaniu polskiemu oddziałowi nagrody za wyniki sprzedaży. W specjalnym liście kierowanym do prezesa zarządu MMC Car Poland prezes Masuko napisał:
"Bardzo dziękuję polskim dystrybutorom i całemu zespołowi za tak dobre wyniki sprzedaży, pracowitość i kreatywność. Doceniając świetne osiągnięcia z przyjemnością informuję, że starania polskiej załogi poskutkowały zdobyciem nagrody Excellent Sales Growth Award 2014. Podczas gdy mierzymy się z zawziętą konkurencją i coraz trudniejszymi warunkami ekonomicznymi, 2015 rok wciąż przynosi kolejne rekordy sprzedaży, których życzę również w drugiej połowie roku".  

Dodajmy, że nagroda Excellent Sales Award trafiła do Polski już po raz czwarty – poprzednie wyróżnienia przyznano w latach 2009, 2010 oraz 2014.

Wśród modeli premierowych Mitsubishi, szykowanych do wejścia na polski rynek w najbliższym czasie, jest Outlander po istotnych zmianach modernizacyjnych, jak również pickup L200 nowej generacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane