/  / Na Zachodzie więcej kupują

Na Zachodzie więcej kupują

null
© Auto Trader
null

W lipcu zanotowano niezłe wyniki w sprzedaży nowych samochodów osobowych w krajach Europy Zachodniej. Na tle sytuacji rok wcześniej wzrost wyniósł prawie 9%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych firmy LMC Automotive, w lipcu rynek nowych samochodów osobowych w Europie Zachodniej zanotował wzrost rejestracji o dynamice 8,8%. W sumie na drogi wyjechało prawie 1 090 200 aut. Zdaniem analityków, wspomniany wzrost to po części pochodna poprawiającej się sytuacji ekonomicznej w regionie, a także lepszych nastrojów konsumenckich na tle tego, co obserwowaliśmy jeszcze na przełomie 2014 oraz 2015 roku.

Na kluczowym rynku regionu – czyli w Niemczech – rejestracje nowych osobówek w lipcu zbliżyły się do poziomu 290 200 egzemplarzy. To o 7,4% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Nadal trend wzrostowy utrzymuje się na rynku brytyjskim (178 400 sztuk; +3,2%), gdzie motobranża notuje poprawę nieprzerwanie już od 41 miesięcy kalendarzowych.

W tempie dwucyfrowym rynek nowych aut rósł we Włoszech. W lipcu zarejestrowano na Półwyspie Apenińskim o 14,5% więcej osobówek niż jeszcze rok wcześniej (131 500 egzemplarzy).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane