/  / Na brak klientów nie narzekają

Na brak klientów nie narzekają

null
© Mercedes-Benz
null

Rekord Mercedesa! W pierwszym półroczu firma dostarczyła klientom na świecie ponad 783 500 samochodów. To wynik lepszy od tego sprzed roku o prawie 13%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W ciągu pierwszego półrocza Mercedes-Benz sprzedał w Europie 352 198 aut (+7,4%) i zwiększył swój udział niemal we wszystkich rynkach. Istotne wzrosty odnotowano m.in. w Wielkiej Brytanii (+17,8%) oraz Szwajcarii (+7,7%). W rodzimych Niemczech producent spod znaku gwiazdy pozostaje najchętniej wybieraną marką premium z wynikiem 125 215 rejestracji (+0,7%).

Na największym dla firmy rynku zbytu, czyli w USA, w ciągu minionych 6 miesięcy dostarczono klientom łącznie 151 624 auta. We wrześniu lokalną ofertę wzmocni nowa Klasa C, która jest tam modelem grającym w gamie pierwsze skrzypce.

Mercedes kontynuuje dynamiczny wzrost sprzedaży w Chinach, gdzie od początku roku dostarczono 135 972 samochody (+37,5%). I tam również we wrześniu zadebiutuje nowa Klasa C.

Sprzedaż nowych Mercedesów w Japonii wzrosła do 27 306 egzemplarzy (+13%). Producent ze Stuttgartu niezmiennie jest tam najpopularniejszym spośród przedawców aut premium.

W Polsce Mercedes-Benz ma za sobą bardzo udany czerwiec: liczba rejestracji nowych aut osobowych marki wzrosła aż o 22,3% do 691 sztuk. Od początku roku nad Wisłą zarejestrowano 3 563 nowych Mercedesów, co daje wzrost o dynamice 14,2%.

Jedzie CLA Shooting Brake
W ciągu pierwszego półrocza na kompaktowe modele Klasy A, B, CLA oraz GLA zdecydowało się 215 205 klientów (+24,1%). Pod koniec roku gama wzbogaci się o kolejną propozycję: będzie to kombi CLA Shooting Brake, za którego produkcję będą odpowiadać węgierskie zakłady w Kecskemet. Rynkowy debiut spodziewany jest w pierwszej połowie roku przyszłego.

Wzrost sprzedaży napędzały też modele z rodziny Klasy E: tylko sprzedaż limuzyny i kombi wzrosła o 27,4% do łącznie 130 464 sztuk. Niesłabnącą popularnością cieszą się również odmiany coupe i kabriolet, które od początku roku odnotowały 25-proc. wzrost popytu.

Klasa S od stycznia do czerwca znalazła 49 262 nabywców. To dwukrotnie więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Zaledwie w rok po premierze nowego typoszeregu 222 w fabryce w Sindelfingen świętowano wyprodukowanie 100-tysięcznego egzemplarza modelu. Poza limuzyną z krótkim i długim rozstawem osi oraz wersją coupe Mercedes wzbogaci w najbliższych latach paletę Klasy S o trzy kolejne odmiany.

Rosnącym uznaniem klientów wciąż cieszą się SUV-y z gwiazdą: ich sprzedaż od początku roku przekroczyła poziom 166 700 sztuk (+6,8%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane