/  / Motorynek w Europie nadal rośnie

Motorynek w Europie nadal rośnie

null
© Nissan
null

Maj to kolejny udany miesiąc pod względem sprzedaży nowych samochodów osobowych w Europie. Popyt wprawdzie nadal utrzymuje się na niskim poziomie, jednak w porównaniu z sytuacją rok wcześniej jest i tak lepiej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych stowarzyszenia branżowego ACEA z siedzibą w Brukseli, w maju zarejestrowano na rynku europejskim (kraje EU-27) łącznie nieco ponad 1 093 400 nowych samochodów osobowych. To oznacza wzrost o 4,5% i kontynuację rosnącego trendu sprzedaży, który rysuje się już nieprzerwanie od 9 miesięcy.

Trzeba jednak dodać, że w ujęciu ilościowym wynik majowy jest niestety drugim najgorszym rezultatem dla omawianego miesiąca roku kalendarzowego na przestrzeni ostatniej dekady.

Natomiast w ujęciu sumarycznym rejestracje nowych samochodów osobowych na rynku europejskim wyniosły w okresie styczeń-maj łącznie 5 431 900 egzemplarzy, co daje wzrost o dynamice 6,9%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane