/  / Moto-części dźwignęły eksport

Moto-części dźwignęły eksport

AutomotiveSuppliers.pl|
null
© Opel
null

Po kwietniowym spadku wartości moto-eksportu z polskich fabryk kolejny miesiąc przyniósł już lepsze wyniki. Osiągnięty w maju wzrost okazał się jednak relatywnie niski.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W maju bieżącego roku wartość eksportu przemysłu motoryzacyjnego z polskich fabryk osiągnęła wartość niecałe 1,6 mld EUR. To o 1,36% więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedzającego. Na trzy najważniejsze grupy produktowe (części i akcesoria, samochody osobowe i towarowo-osobowe oraz silniki wysokoprężne) przypadło 81,56% całego moto-eksportu, czyli o 3,21% więcej niż rok wcześniej.

Eksport części i akcesoriów polskiej produkcji wyniósł 590,55 mln EUR. To o 12,57% więcej niż w maju przed rokiem. To jednocześnie druga najwyższa wartość licząc od początku roku bieżącego.

Na omawianą grupę produktów motoryzacyjnych "Made in Poland" przypadło 41,9% całego eksportu sektora motoryzacyjnego, co daje wzrost o dynamice 4,17%.

Z kolei eksport samochodów osobowych i towarowo-osobowych polskiej produkcji wyniósł w maju niecałe 465,1 mln EUR (-0,21%). Samochody osobowe i towarowo-osobowe stanowiły łącznie 29,1% całości dostaw, czyli o 0,46% mniej niż rok wcześniej.

Natomiast licząc od początku bieżącego roku do końca maja, eksport przemysłu motoryzacyjnego z Polski wynosi łącznie około 7,77 mld EUR. To o 0,78% więcej niż analogicznie przed rokiem.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane