/  / Wyraźny wzrost we Włoszech

Wyraźny wzrost we Włoszech

null
© FIAT
null

W sierpniu rynek samochodów osobowych na Półwyspie Apenińskim osiągnął dwucyfrowy wzrost rejestracji. Dealerzy mieli jednak do dyspozycji 1 dzień roboczy więcej niż w sierpniu A.D. 2015.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Włoskie urzędy komunikacji zarejestrowały 71 576 nowych aut, co w porównaniu z analogicznym miesiącem rok temu dało wzrost o dynamice przeszło 20%. Poprawę – i to wyraźną – widać też w wynikach skumulowanych, liczonych narastająco od stycznia: 1 252 000 rejestracji (+17,4%). To o ponad 185 000 egzemplarzy więcej niż sprzedano w tym samym czasie 2015.

Na marki włoskie – wraz z Fiatem i jego modelami jak Panda czy Tipo – przypada udział rynkowy rzędu 29,2%. Dla porównania, w analogicznym czasie roku ubiegłego była to wielkość w granicach 28,5%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane