/  / Mobilis testuje w Krakowie najnowszy autobus Scania CityWide

Mobilis testuje w Krakowie najnowszy autobus Scania CityWide

Scania Polska|
null
© Scania
null

Firma Mobilis, która wygrała przetarg na obsługę jedenastu linii autobusowych w Krakowie, rozpoczęła testy najnowszego autobusu Scania CityWide.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Niskopodłogowy autobus Scania ma długość 17 997 mm, szerokość 2550 mm, a w najwyższym miejscu ma 3150 mm wysokości.

Pojazd jest napędzany 5-cylindrowym silnikiem o pojemności 9291 cm3 i mocy 320 KM. Jest to pierwszy tego typu autobus wyposażony w silnik spełniający normę emisji spalin Euro 6.

Autobus posiada 59 miejsc siedzących i 54 miejsca stojące. Dla komfortu podróżnych posiada system wydajnej klimatyzacji oraz system wewnętrznej i zewnętrznej informacji pasażerskiej, jest też dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Wykorzystanie funkcji przyklęku podczas postoju na przystankach jest udogodnieniem dla kierowcy.

Po fazie testów firma Mobilis zdecyduje o wyborze dostawcy autobusów mających obsługiwać mieszkańców Krakowa.

Początek ścisłej współpracy firmy Scania i Mobilis datuje się na rok 2011. Grupa Mobilis zakupiła wtedy 211 autobusów dla należącej do niej spółki EBS Transportation, która wygrała przetarg na obsługę przewozów pasażerskich w Amsterdamie.

W tym samym roku Mobilis odebrał 5 autokarów Scania Touring, które woziły gości podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane