/  / Mitsubishi Pajero na straży granic

Mitsubishi Pajero na straży granic

null
© Mitsubishi Pajero
null

Do oddziałów Straży Granicznej ochraniających zewnętrzną granicę Polski trafiły właśnie na służbę egzemplarze terenowego Mitsubishi Pajero. Dokładnie – 74 egzemplarze.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
74 pojazdy Pajero przekazywane są właśnie placówkom Straży Granicznej w następstwie przetargu na nowe, terenowe auta. Mitsubishi z wysokoprężną jednostką 3.2 Common-Rail o mocy 200 KM oferuje układ napędu na cztery koła Super Select 4WD z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego. Z silnikiem współpracuje 5-biegowa manualna skrzynia biegów.

74 egzemplarze Mitsubishi Pajero wyposażono dodatkowo w wyciągarki o sile uciągu 4,5 tony, specjalne opony do jazdy w ciężkich warunkach terenowych, a także radiostacje i specjalne światła alarmowe dla pojazdów uprzywilejowanych.

Flota nowych Mitsubishi Pajero posłuży podlaskiemu, nadbużańskiemu, bieszczadzkiemu i warmińsko-mazurskiemu oddziałowi Straży Granicznej do ochrony wschodnich granic Unii Europejskiej z Białorusią, Ukrainą i Okręgiem Kaliningradzkim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane