/  / Mitsubishi Motors rozwija działalność w Rosji

Mitsubishi Motors rozwija działalność w Rosji

MMC|
null
© Mitsubishi
null

Mitsubishi Corporation (MC), Mitsubishi Motors Corporation (MMC) oraz Rolf Group doszły do porozumienia w sprawie reorganizacji struktury kapitałowej firmy Rolf Import, dystrybutora samochodów, części i akcesoriów MMC w Rosji, poprzez włączenie w strukturę inwestycji MMC.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na mocy umowy, MC i MMC przejmą po 9% udziałów Rolf Import. W związku z tym firmy MC, Rolf Group i MMC mają obecnie odpowiednio 49%, 42% i 9% udziałów w nowej firmie Rolf Import.

Rosyjski rynek samochodowy wyszedł już z kryzysu po upadku banku inwestycyjnego Lehman Brothers, a w 2012 roku sprzedano tu rekordową liczbę około 2,9 mln pojazdów. Oczekuje się, iż w ujęciu średnio- lub długoterminowym rynek dodatkowo umocni się w oparciu o stabilny wzrost ekonomiczny w Rosji.

Pojazdy MMC (głównie modele SUV) cieszą się niesłabnącą popularnością: w 2012 roku sprzedano w Rosji 74 000 aut.

Firma Rolf Group odpowiada za sprzedaż i dystrybucję samochodów MMC w Rosji od 1992 roku. W roku 2004 działania prowadzone w imieniu MMC zostały przekazane firmie Rolf Import, która specjalizuje się  wyłącznie w pojazdach koncernu MMC.

W roku 2009 do spółki dołączyła firma MC, natomiast zmiany dokonane wraz z Rolf Group na poziomie zarządzania, sprzedaży i dystrybucji doprowadziły do wzrostu sprzedaży oraz stworzenia silnego wizerunku marki.

Udział firmy MMC w tym przedsięwzięciu przyczyni się do poprawy wydajności w zakresie planowania produktu i pozwoli na szybsze wyjście naprzeciw potrzebom rynkowym, co w konsekwencji przyczyni się do zwiększenia sprzedaży na rynku w Rosji.
 
W maju 2008 roku firma MMC wraz z koncernem PSA Peugeot Citroen otworzyła fabrykę w miejscowości Kaluga w Rosji. Zakład rozpoczął produkcję nowego modelu Outlander przeznaczonego na rosyjski rynek w listopadzie (auto prezentowane na zdjęciu).

MMC planuje rozszerzyć gamę aut wytwarzanych w Rosji m.in. o model Pajero Sport. Dzięki inwestycji w Rolf Import firma MMC będzie promowała swoje działania biznesowe poprzez skonsolidowanie produkcji i funkcji marketingu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane