/  / Mitsubishi kończy produkcję w USA

Mitsubishi kończy produkcję w USA

null
© Mitsubishi
null

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia prasowe. W listopadzie koncern Mitsubishi Motors Corporation zamierza zakończyć produkcję samochodów w USA.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Produkcja samochodów w amerykańskiej fabryce Mitsubishi – wytwarzającej egzemplarze modelu Outlander Sport – zostanie utrzymana do końca listopada bieżącego roku. W związku z powyższym dostawy na rynek za Oceanem przejmie zakład MMC w japońskim Okazaki.

Amerykańska fabryka Mitsubishi działa w stanie Illinois. Od roku 2012 wytwarzane tam egzemplarze modelu Mitsubishi Outlander Sport – znanego europejskim klientom jako ASX – trafiały do salonów nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również na rynek rosyjski, na Bliski Wschód oraz do krajów Ameryki Łacińskiej.

O przyszłości amerykańskiej fabryki Mitsubishi Motors zdecydował w dużej mierze wyraźny spadek zamówień napływających z dotkniętego kryzysem rynku rosyjskiego.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane