/  / Minister gospodarki z wizytą u Opla

Minister gospodarki z wizytą u Opla

Ministerstwo Gospodarki|
null
© Opel
null

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński 30 czerwca 2015 r. odwiedził fabrykę General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach. Spotkał się z zarządem spółki oraz przedstawicielami załogi.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wicepremier Piechociński podkreślił, że od początku 2015 r. rośnie eksport polskiego przemysłu motoryzacyjnego. – Produkcję zwiększyły wszystkie polskie fabryki aut, ale Opel odnotował największy wzrost produkcji - aż o 104,2 proc. – powiedział szef resortu gospodarki.

Janusz Piechociński  przypomniał, że fabryka Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie i zatrudnia obecnie w trzech oddziałach blisko 4 tys. osób. Warto przypomnieć, że zakład szykuje się do uruchomienia na jesieni produkcji nowego modelu Astry piątej generacji.

Sektor motoryzacyjny to jedna z kluczowych gałęzi naszego przemysłu. Przy samej produkcji samochodów, silników, przyczep oraz części i akcesoriów zatrudnionych jest ponad 160 tys. osób. Dodatkowo, kilkadziesiąt tysięcy pracuje na rzecz przemysłu motoryzacyjnego w innych branżach, jak np. przy produkcji szyb, opon, akumulatorów, kabli, odlewów itp. Jak podkreśla resort gospodarki, inwestorzy oceniają Polskę jako atrakcyjne miejsce do lokowania projektów, dlatego tak wiele koncernów motoryzacyjnych zdecydowało się prowadzić u nas swoją działalność.

PJ

 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane