/  / Milionowy silnik Toyoty

POLSKA | Milionowy silnik Toyoty

TMP|
null
© Toyota
null

21 sierpnia z linii produkcyjnej fabryki Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach zjechał milionowy silnik. Był to diesel 2.0, przeznaczony do fabryki koncernu w Anglii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Specjalnie z tej okazji prezes Kazunari Masuoka w liście skierowanym do załogi Toyota Motor Industries Poland (TMIP) napisał między innymi: 21 sierpnia bieżącego roku to ważny dzień w historii działalności fabryki TMIP. Z okazji tego wydarzenia pragnę podziękować wszystkim Wam za codzienny trud i zaangażowanie w pracę (...). Wielu z Was z pewnością pamięta początki działalności fabryki TMIP, pierwsze instalacje maszyn oraz pierwsze próby produkcyjne i rozpoczęcie produkcji masowej silnika AD, a potem ND. (...) Przed nami kolejne zawodowe wyzwania. Przed nami także – bo już na wiosnę przyszłego roku – 10. rocznica uruchomienia produkcji masowej w fabryce TMIP. To kolejny duży kamień milowy w historii naszej firmy".

Pierwszy silnik wyprodukowany w fabryce TMIP w ramach produkcji masowej zjechał z linii montażowych w marcu 2005 roku. Wyprodukowanie silnika numer 500 000 miało natomiast miejsce w październiku 2009.

Milionowy egzemplarz "Made in Jelcz-Laskowice" to jednostka napędowa z rodziny silników AD o pojemności 2,0 litra. W montowni Toyota Motor Manufacturing UK w brytyjskim Burnastone, do której silnik ma być dostarczony z początkiem września, jubileuszowa jednostka trafi pod maskę Toyoty Avensis.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane