/  / Milionowa przekładnia DCT od firmy Getrag

Milionowa przekładnia DCT od firmy Getrag

Getrag|
null
© Getrag
null

Ceniona w branży motoryzacyjnej firma Getrag wyprodukowała już ponad milion egzemplarzy dwusprzęgłowej przekładni 6DCT250. Produkcja seryjna wystartowała w kwietniu roku 2010 (zamówienie od Forda).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak twierdzi producent, jest to przekładnia typu DCT, która w całej branży motoryzacyjnej może pochwalić się jak na razie najbardziej dynamicznym wzrostem poziomu produkcji. Getrag podkreśla, że jest to konstrukcja łącząca wygodę użytkowania, efektywność oraz znaczącą redukcję poziomu zużycia paliwa i emisji CO2.

Obecnie Getrag ma na swój produkt zamówienia od czterech czołowych producentów motoryzacji (OEM).

Wraz z uruchomieniem produkcji w chińskim Nanchang, co na nastąpić w roku przyszłym, produkcja przekładni DCT odbywać się będzie w firmie Getrag łącznie na trzech kontynentach.

Spółka prowadzi równocześnie prace nad przekładnią nowej generacji 7DCT300 (siedmiobiegowa), która będzie dostępna równolegle ze skrzynią 6DCT250.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane