/  / MZA chwali się inwestycjami w tabor

MZA chwali się inwestycjami w tabor

MZA|
null
© MZA
null

Miliard złotych osiągną już wkrótce inwestycje taborowe Miejskich Zakładów Autobusowych, liczone od 2007 roku. W tym czasie zakupiono 811 fabrycznie nowych autobusów miejskich. W tej chwili w fabryce w Solcu Kujawskim powstaje kolejnych 47 przegubowców.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Wielkie zakupy taboru stołecznej spółki trwają od 2007 roku. W ciągu ostatnich sześciu lat zakupiono 811 autobusów. Kolejnych 47 jest w produkcji.

W chwili dostawy nowych przegubowców Solbusa (luty 2014) nakłady inwestycyjne na zakup taboru w MZA przekroczą łącznie kwotę miliarda złotych.

Dla porównania, w latach 2002-2006 zakupiono tylko 105 nowych pojazdów czyli ośmiokrotnie mniej niż w latach 2007-13.

Warto pamiętać, że autobusy sprowadzane do Warszawy mają bardzo wysoki standard wyposażenia: klimatyzację o zwiększonej wydajności (śródziemnomorska), monitoring wizyjny, elektroniczny system informacji wewnętrznej i zewnętrznej, głosowe zapowiedzi przystanków, biletomaty, system informacji i zabezpieczeń dla osób niewidomych i niedowidzących.

Część pojazdów posiada też możliwość darmowego korzystania z internetu.

W roku przyszłym MZA planuje też dostawy pierwszych w stolicy autobusów gazowych.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane