/  / Miesiąc na minusie

Miesiąc na minusie

null
© Renault
null

W październiku rynek nowych osobówek we Francji zanotował spadek o prawie 4%. Moto-zakupom w salonach nie sprzyja ogólna sytuacja ekonomiczna w kraju nad Sekwaną.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według wstępnych danych, w październiku z moto-salonów nad Sekwaną i Loarą wyjechało na francuskie drogi łącznie około 160 100 nowych samochodów osobowych. To mniej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej o 3,8%.

Na rodzime marki francuskie przypadło z powyższego około 89 200 rejestracji. To odpowiada udziałowi na poziomie 55,7% (rok wcześniej: 54,4%). Marką-liderem zostało Renault, które w październiku uzyskało wynik nieco ponad 30 100 egzemplarzy.

Licząc natomiast łącznie za okres od stycznia do października, francuscy dealerzy wydali klientom razem prawie 1 497 500 nowych osobówek, co daje lekki wzrost o dynamice 1,4%.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane