/  / Miejskie Hyundaie prosto z Turcji

Miejskie Hyundaie prosto z Turcji

Hyundai|
null
© Hyundai
null

Fabrykę Hyundai Assan Otomotive Sanayi w tureckim Izmit opuścił niedawno milionowy samochód z tamtejszej produkcji. Aktualnie zakład dostarcza egzemplarze modelu Hyundai i10 oraz i20.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zakład HAOS w tureckim Izmit powstał w 1997 roku jako pierwsza z siedmiu fabryk Hyundaia poza Koreą, inicjując program globalizacji prowadzony przez markę. Początkowo fabryka produkowała samochody na rynek turecki, a w 2002 rozpoczęła eksport modelu użytkowego Starex na sąsiednie rynki. W roku 2007 roku zwiększono zdolności produkcyjne do 100 000 sztuk, a w 2013 – do 200 000 samochodów rocznie.
 
Obok i20 w Turcji produkowane są też egzemplarze modelu Hyundai i10 nowej generacji. I to właśnie i10 zyskał tytuł milionowego samochodu – jubileuszowy egzemplarz trafi do odbiorcy w Niemczech.

Aktualnie turecka fabryka pracuje na trzy zmiany. W pierwszej połowie 2014 roku wyprodukowano 100 000 aut, z czego ponad połowę stanowi model i10. Prawie 90 000 samochodów wyeksportowano do ponad 30 krajów europejskich.  

Zdolności produkcyjne Hyundaia w Europie przekraczają 500 000 samochodów, wliczając produkcję w drugiej fabryce, zlokalizowanej w czeskich Nosovicach.

Ponad 90% samochodów Hyundaia sprzedawanych w Europie to modele pochodzące z obu europejskich fabryk.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane