/  / Mercedesy wracają na ulice Warszawy

Mercedesy wracają na ulice Warszawy

Mercedes|
null
© Mercedes-Benz
nullnullnull

19 listopada miała miejsce uroczystość przekazania przedstawicielom MZA oraz władzom Warszawy pierwszych egzemplarzy miejskich autobusów przegubowych Mercedes-Benz Conecto G. Zamówienie obejmuje łącznie 60 pojazdów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Uroczystość odbyła się w obecności m.in. zastępcy Prezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza, Prezesa Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie Jana Kuźmińskiego oraz przedstawicieli dostawcy: Romana Biondiego (szef sprzedaży autobusów Mercedes-Benz w EvoBus GmbH) i Laszlo Rakasza (dyrektor ds. strategii w EvoBus Polska, czyli zwycięskiej firmy w przetargu na dostawę autobusów przegubowych do stolicy).

Zgodnie z zawartą umową, wszystkie pojazdy staną się własnością MZA najpóźniej do 20 grudnia. Autobusy są wyposażone w silniki spełniające najwyższe normy spalin EEV oraz całkowicie wydzieloną kabinę kierowcy z oddzielnym wejściem przez pierwsze skrzydło drzwi i oddzielnym przejściem do przedziału pasażerskiego.

W pojazdach zamontowana jest klimatyzacja w wersji śródziemnomorskiej. Wozy posiadają najnowocześniejszy system informacji pasażerskiej w postaci adaptacyjnych w zależności od oświetlenia tablic informacyjnych. Nie bez znaczenia dla pasażerów jest również możliwość uruchomienia internetu bezprzewodowego Wi-Fi.

Marka Mercedes-Benz wraca znowu do stołecznej komunikacji po raz pierwszy od 1939 roku. "To wielkie wydarzenie nie tylko w Warszawie, ale w całej historii polskiej komunikacji autobusowej - zapewnia Laszlo Rakasz, dyrektor ds. strategii w EvoBus Polska. "Kontrakt ten cieszy nas tym bardziej, iż dostawa autobusów z pod znaku gwiazdy była naszym celem strategicznym, który właśnie zostaje po raz pierwszy osiągnięty".

W Polsce autobusy tego typu są już dobrze znane. Mercedesy Conecto G jeżdżą już w takich miastach jak Gdańsk, Łódź, Bydgoszcz, Lublin czy Zielona Góra.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane