/  / Mercedes zainwestuje w Polsce 800 mln EUR?

Mercedes zainwestuje w Polsce 800 mln EUR?

Mercedes CLA Shooting Brake 2015
© IBRM Samar
Mercedes CLA Shooting Brake 2015

Wszystko wskazuje na to, że nowa fabryka silników niemieckiego koncernu powstanie w Polsce - twierdzi "Rzeczpospolita". Ministerstwo Rozwoju poinformowało nas jednak, że negocjacje nadal trwają.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według dziennika, niemiecki koncern Daimler AG miał już w piątek 22 kwietnia podjąć decyzję, gdzie zbuduje fabrykę silników dla Mercedes Benz Manufacturing (MBM). Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że mają to być okolice Jawora na Dolnym Śląsku. Dziennik zapowiedział, że w poniedziałek 25 kwietnia można oczekiwać potwierdzenia tej informacji przez Ministerstwo Rozwoju, które nadzorowało negocjacje. Tym samym Polska miała pokonać w staraniach o pozyskanie tej fabryki Węgry i Rumunię.

Koncern Daimler na razie nie potwierdza jednak tych informacji. – Co do zasady nie komentujemy spekulacji - uciął w mailu nadesłanym do IBRM Samar Matthias Krust, z działu odpowiedzialnego za PR korporacyjny koncernu Daimler AG.  
Ministerstwo Rozwoju co prawda nie twierdzi, że są to spekulacje, ale sukcesu także nie odtrąbiło. - Negocjacje w tej sprawie nie zostały jeszcze zakończone – czytamy w odpowiedzi nadesłanej do nas przez Justynę Mosoń z wydziału prasowego MR.  

PJ


comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane