/  / Mercedes trzyma nogę na gazie

Mercedes trzyma nogę na gazie

Mercedes-Benz|
null
© Mercedes-Benz
null

Mercedes kontynuuje pomyślny trend z minionych miesięcy. W maju producent ze Stuttgartu uzyskał kolejny rekord sprzedaży, dostarczywszy na rynek 134 031 samochodów (+10,4%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Natomiast od początku bieżącego roku klienci na świecie kupili łącznie 641 384 nowych Mercedesów (+14%), czyli więcej niż kiedykolwiek wcześniej w porównywalnym okresie roku kalendarzowego.

"W maju ustanowiliśmy kolejny rekord sprzedaży, uzyskując dwucyfrowy wzrost - podkreśla Ola Kallenius, członek zarządu Mercedes-Benz Cars, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. "Pod koniec maja świętowaliśmy międzynarodowy debiut Klasy C kombi. To model, który jest w szczególności adresowany do klientów ze Starego Kontynentu".

W maju na zakup nowego Mercedesa zdecydowało się 60 529 Europejczyków (+4,8%). Samochody spod znaku trójramiennej gwiazdy okazały się szczególnie popularne w Wielkiej Brytanii (10 093 sztuki; +22,3%). W Niemczech firma sprzedała 21 785 aut (maj 2013: 22 382) i była tam najchętniej wybieraną marką premium.

W USA, które są największym rynku zbytu niemieckiego producenta, majowa sprzedaż wzrosła o 7,7% do 26 617 egzemplarzy. Dużą popularnością za Oceanem cieszyła się zwłaszcza Klasa E oraz S.

W maju Mercedes-Benz był najpopularniejszą marką aut premium w Polsce: nad Wisłą zarejestrowano 621 nowych osobowych Mercedesów, czyli o 12,3% więcej niż przed rokiem. Wynik skumulowany wynosi natomiast 2 872 sztuki (+12,5%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane