/  / Mazda znów dodaje gazu

Mazda znów dodaje gazu

Mazda|
null
© Mazda
null

W pierwszym kwartale Mazda utrzymała pozycję jednego z najszybciej rosnących producentów samochodów w Europie. Łącznie rejestracje marki przekroczyły 50 200 sztuk, co stanowi wzrost o ponad 26% w stosunku rocznym. Udział rynkowy Mazdy w Europie wynosi aktualnie 1,5%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Japońska marka osiągnęła ten sukces dzięki ogólnej poprawie sprzedaży samochodów na rynku europejskim, który zanotował wzrost o 8,1% w ujęciu rok do roku. Co więcej, w analizowanym kwartale Mazda uzyskała o wiele lepsze rezultaty od wyników rynku praktycznie w każdym kraju.

Największy skok sprzedaży samochodów miał miejsce w Portugalii – aż o 141%. Na drugim miejscu uplasowała się Polska (wzrost o 62%; 1 336 zarejestrowanych Mazd), a za nią kolejno Szwecja (+60%), Hiszpania (+47%), Dania i Irlandia (po +44%), Austria (+42%), Wielka Brytania (+38%) oraz Niemcy (+24%).

Dwucyfrowe wyniki odnotowano także w Finlandii, Francji oraz w Słowenii.

W pierwszym kwartale tego roku firma zakończyła proces wprowadzania na rynki europejskie swojego najnowszego modelu, Mazdy3. Nowy kompakt osiągnął wielki sukces, w szczególności w Szwecji, gdzie sprzedaż modelu w tym czasie wzrosła pięciokrotnie, a także w Danii, Austrii i Niemczech.

Pozostałe dwa modele Mazdy nowej generacji również cieszyły się powodzeniem we wspomnianym okresie: w Danii sprzedaż Mazdy CX-5 wzrosła trzykrotnie, a w Irlandii – dwukrotnie. Popyt na kompaktowego SUV-a, mierzony w liczbie zamówień złożonych przez klientów w Europie, utrzymuje się na wysokim poziomie sprzed dwóch lat, gdy produkt pojawił się na rynku. Z kolei Mazda6 z miesiąca na miesiąc osiąga coraz lepsze wyniki sprzedaży.

Mazda planuje kontynuować dobrą passę poprzez realizację programu wprowadzania na rynek nowych modeli. W "blokach startowych" czeka już kolejny debiutant, którym będzie Mazda2 po zmianach generacyjnych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane