/  / Mazda się rozpycha

Mazda się rozpycha

null
© Mazda
null

Pod względem wielkości sprzedaży w Europie Mazda nie może się jeszcze mierzyć z czołowymi markami japońskimi jak równy z równym. Tempo wzrostu koncernu z Hiroszimy robi jednak wrażenie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W pierwszym półroczu rejestracje samochodów Mazdy na rynku europejskim zwiększyły się o ponad 23%, przekroczywszy poziom łącznie 92 400 egzemplarzy. Dzięki uzyskanemu rezultatowi udział rynkowy tego producenta zwiększył się do około 1,3%.

Mazda notuje wzrosty sprzedaży powyżej średniej w prawie wszystkich krajach regionu. Szczególnie dynamicznie zwiększył się wolumen rejestracji japońskiego producenta w Portugalii (+128%), a także w Polsce (+75%) i Hiszpanii (+74%). Również na rynkach z czołowej piątki europejskiej rejestracje Mazdy rosną w tempie dwucyfrowym: Wielka Brytania (+27%), Niemcy (+22%), Francja (+15%), Włochy (+11%) oraz wspomniana już Hiszpania.

Nowości japońskie 2014

Na brak zainteresowania klientów nie może narzekać najmłodszy aktualnie model w gamie japońskiej marki, czyli Mazda3 nowej generacji. W pierwszym półroczu sprzedaż "trójki" zwiększyła się w Holandii aż o 581%, o 470% w Szwecji, a także o 291% w Danii oraz o 149% w Hiszpanii. O ponad 50% Mazda3 zwiększyła też notowania w takich krajach jak Niemcy oraz Szwajcaria.

Jednocześnie nie słabnie popyt na inne modele nowej generacji, czyli na "szóstkę" oraz crossovera CX-5, które mają aktualnie pełny portfel zamówień.

Przypomnijmy, że z okazji jesiennych targów w Paryżu szerokiej publiczności zaprezentuje się kolejny ciekawy produkt, jakim będzie Mazda2 po zmianach generacyjnych (PATRZ TUTAJ). Już niedługo światło dzienne ujrzy ponadto nowe wcielenie Mazdy MX-5.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane