/  / Mazda rośnie, rośnie i rośnie

Mazda rośnie, rośnie i rośnie

null
© Mazda
null

A głównym motorem napędowym sprzedaży marki na Starym Kontynencie są modele typu SUV. Takie jak chociażby miejska Mazda CX-3.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Marka z Hiroszimy podsumowała wyniki sprzedaży samochodów za drugi kwartał bieżącego roku. A z podsumowania tego wynika, że w okresie od kwietnia do końca czerwca Mazda sprzedała na rynku europejskim łącznie 60 571 pojazdów. To o 25% więcej niż w analogicznym czasie A.D. 2015. Dzięki temu Mazda może pochwalić się już 15-tym z rzędu kwartałem z rosnącym trendem sprzedaży.

Osiągnięty w drugim kwartale wzrost u Mazdy swoją dynamiką przewyższył nawet notowania dla całej branży, która w omawianym okresie czasu zyskała "tylko" 9,5%. To dzięki temu producent z Japonii zwiększył swój udział rynkowy z 1,2 do około 1,4%.

Wśród rynków Starego Kontynentu, gdzie sprzedaż Mazdy wykazuje najszybszy wzrost, wymieńmy takie kraje jak Portugalię (+163%), Szwecję (+73%), Belgię (+71%), a także Włochy (+67%), Francję (+64%), Danię (+53%) i Finlandię (+49%). Oraz Polskę, gdzie notowania marki poszły w górę o 39%.

CX-3 i CX-5 na czele stawki
W podziale na poszczególne typy pojazdów SUV-y uzyskały w sprzedaży marki udział na poziomie 46%. Na czoło rankingu wysforowała się Mazda CX-3. Za nią z niewielką stratą wylądował etatowy bestseller Japończyków – czyli CX-5.

Na brak zainteresowania ze strony kupujących nie może narzekać i nowa Mazda MX-5. Ten niedawny triumfator konkursu "World Car of the Year 2016" w porównaniu z poprzednikiem zanotował bowiem aż siedmiokrotny wzrost sprzedaży.

ZOBACZ TEŻ:
Mazda podsumowuje 8 lat w Polsce
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane