/  / Mazda na plusie z produkcją

Mazda na plusie z produkcją

null
© Mazda
null

O dokładnie 7% zwiększyła się w pierwszym półroczu globalna produkcja aut osobowych Mazdy. Osiągnięty wynik to prawie 608 800 egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na rodzimym rynku japońskim produkcja w zakładach Mazda Motor Corporation podskoczyła o 3,5% do ponad 479 400 egzemplarzy. Aż o 22,5% zwiększył się natomiast wolumen zakładów grupy działających w innych częściach świata (129 300 egzemplarzy).

Dostawy nowych "osobówek" na rynek europejski zwiększyły się aż o prawie 35% do niecałych 113 900 egzemplarzy. Z kolei na rynku północnoamerykańskim osiągnięty wynik był nieco gorszy niż w pierwszej połowie roku ubiegłego (-6,4%; 168 700 sztuk).

Motorem napędowym sprzedaży eksportowej Mazdy okazał się crossover CX-5, który w pierwszym półroczu zwiększył wolumen do ponad 140 400 egzemplarzy (+17,4%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane