/  / Mazda CX-5 nadal dobrze idzie

Mazda CX-5 nadal dobrze idzie

null
© Mazda
null

Mazda przyspiesza. W kwietniu liczba rejestracji samochodów osobowych tego producenta na rynku europejskim była aż o 29,2% wyższa niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Sprzedaż Mazdy wyniosła 13 200 egzemplarzy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Również w ujęciu sumarycznym od stycznia wolumen rejestracji u Mazdu wykazuje dynamiczny wzrost: łącznie klienci w Europie kupili ponad 63 700 samochodów japońskiej marki, dzięki czemu osiągnięto wzrost o dynamice 27,6%. Ponieważ wzrost dla całego rynku był mniejszy (+7,1%), udział rynkowy przypadający na Mazdę zwiększył się z 1,2% do 1,4%.

Motorem napędowym sprzedaży była Mazda3 nowej generacji, która jest już w pełni dostępna na rynku europejskim, jak również crossover Mazda CX-5, który nadal cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów.

Przypomnijmy, że kwiecień okazał się bardzo dobrym miesiącem dla Mazdy również na rynku polskim. Na ulice wyjechały łącznie 663 samochody tego producenta, co daje wzrost aż o 83%. Jednocześnie był to najlepszy miesiąc sprzedaży w całej dotychczasowej historii marki na polskim rynku.

Liderem modeli w rankingu popularności była kolejno Mazda6 (299 egzemplarzy) oraz crossover CX-5 (201 sztuk).

Łącznie od stycznia do kwietnia rejestracje Mazdy na polskim rynku osiągnęły natomiast poziom prawie 2 000 egzemplarzy (+69%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane