/  / Matthias Muller na czele Volkswagen AG

Matthias Muller na czele Volkswagen AG

null
null

Matthias Muller został mianowany prezesem zarządu Grupy Volkswagen. Zastępuje na tym stanowisku Martina Winterkorna.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Matthias Muller został mianowany prezesem zarządu Volkswagen AG ze skutkiem natychmiastowym. Obecnie jest prezesem Porsche AG w Stuttgarcie. Pozostanie na tym stanowisku do momentu znalezienia następcy.

Matthias Muller powiedział: "Moim najpilniejszym zadaniem jest odzyskanie zaufania do Grupy Volkswagen – musimy zrobić wszystko, co możliwe, i z maksymalną przejrzystością, a także wyciągnąć odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji. Pod moim przewodnictwem Volkswagen zrobi wszystko, co tylko będzie w stanie, aby opracować i wdrożyć najsurowsze w branży normy w zakresie przestrzegania przepisów i zarządzania wewnętrznego. Jeśli uda nam się to osiągnąć, wówczas Grupa Volkswagen, ze swoją innowacyjną siłą, mocnymi markami i – przede wszystkim – z kompetentnymi i bardzo zmotywowanymi pracownikami, będzie miała możliwość wyjścia z tego kryzysu silniejsza niż przedtem".

Matthias Muller na stałe związał się z Audi AG w 1978 roku. W 1984 został szefem pionu analizy systemów, a w 1993 roku – szefem zespołu projektowego Audi A3. W 1995 roku objął kierownictwo nad zarządzaniem produktami w Audi AG, Seacie i Lamborghini.

W 2007 roku Muller przeniósł się do Wolfsburga jako szef zarządzania produktami Grupy Volkswagen i marką Volkswagen oraz został głównym przedstawicielem Grupy Volkswagen. Od 2010 roku jest prezesem rady wykonawczej Porsche AG i członkiem rady wykonawczej Porsche Automobil Holding SE.

Jako prezes rady wykonawczej Porsche AG, Muller został mianowany członkiem zarządu Volkswagen AG ze skutkiem od 1 marca 2015 roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane