/  / Masterlease kupuje spółkę leasingową

Masterlease kupuje spółkę leasingową

Masterlease|
null
© Masterlease
null

Lider rynku CFM dokonał przejęcia polskiej spółki leasingowej BAWAG Leasing & Fleet Sp. z o.o. W ten sposób portfel Masterlease powiększa się o blisko 1 000 samochodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Umowa została podpisana 20 lutego w warszawskiej siedzibie BAWAG Leasing & Fleet Polska. Zakupiona przez Masterlease spółka do tej pory stanowiła część grupy leasingowej BAWAG PSK Leasing.

W chwili przejęcia podmiotu przez Masterlease suma bilansowa BAWAG Leasing & Fleet Polska wynosiła około 60 mln złotych. Transakcja została sfinansowana ze środków własnych Masterlease.

"Sfinalizowanie transakcji zakupu polskiej spółki BAWAG Leasing & Fleet stanowi element realizacji akwizycyjnej strategii rozwoju grupy Masterlease. Przejęcie BAWAG Polska to dla nas krok do umocnienia naszej silnej pozycji na rynku CFM w Polsce. Jesteśmy cały czas aktywni w poszukiwaniu kolejnych targetów zarówno na rynku polskim, jak i w krajach regionu. Obecnie pracujemy nad przejęciem kolejnego portfela kontraktów CFM - podkreśla Jakub Kizielewicz, dyrektor finansowy Masterlease. "Naszym celem jest zbudowanie rentownej, dynamicznej firmy będącej liderem w branży car fleet management w regionie Europy Środkowo-Wschodniej".

BAWAG Leasing & Fleet jest obecna na polskim rynku od 2005 roku. W swojej ofercie posiada zarówno finansowanie środków transportu, jak i leasing maszyn, urządzeń czy sprzętu biurowego.

Spółki w ramach Grupy Masterlease działają w branży od 18 lat. Firma od ponad 7 lat pozostaje liderem branży car fleet management w Polsce.

Grupa Masterlease z blisko 14-proc. udziałem w rynku CFM posiada największą flotę liczącą ponad 23 000 pojazdów.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane