/  / Masterlease: 24 tysiące aut we flocie

Masterlease: 24 tysiące aut we flocie

Masterlease|

Pierwszy kwartał 2015 r. to jeden z najlepszych okresów w historii Grupy pod względem przyrostu floty. Wzrost liczby sfinansowanych samochodów wyniósł ponad 43 procent – poinformowała spółka.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na koniec I kwartału 2015 roku flota Grupy Masterlease, jednej z wiodących firm CFM, składała się z 24 353 samochodów. Liczba środków sfinansowanych w tym okresie wyniosła 2 328 samochodów, wobec 1621 aut rok wcześniej. - Pierwszy kwartał jest jednym z najlepszych w historii Grupy. Wzrost liczby środków sfinansowanych w okresie 3 miesięcy tego roku w porównaniu do poprzedniego roku to ponad 43 proc.. Praktycznie w każdym segmentów zanotowaliśmy wzrost w porównaniu z I kwartałem 2014 r. Najbardziej cieszy nas dynamika rynku Semi-FSL, czyli leasingu z pakietem usług dodatkowych, która wyniosła ponad 10 proc. Natomiast nasza całkowita flota wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o ponad 5 proc. – mówi Jerzy Kobyliński, prezes zarządu Prime Car Management, jednostki dominującej Grupy Masterlease.  

Grupa Masterlease zakłada na ten rok rozwój nieco szybszy od całego rynku, biorąc po uwagę tylko wzrosty organiczne. - Polski rynek jest bardzo perspektywiczny i jest nienasycony zwłaszcza w segmencie produktów z pakietem usług dodatkowych. Moim zdaniem, ten segment będzie rósł najszybciej, tak jak to miało miejsce na zachodnich rynkach kilkanaście lat temu. Polska z pewnością będzie zmierzać tą właśnie drogą – uważa Emmanuel Roche, nowy członek rady nadzorczej Prime Car Management.  
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane