/  / Marzec obrodził wysoką sprzedażą

Marzec obrodził wysoką sprzedażą

null
© Renault
null

Trzeci miesiąc bieżącego roku przyniósł na rynku europejskim ogólnie bardzo dobre wyniki w sprzedaży nowych osobówek. Cieszy okazały wzrost.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak obliczyła firma analityczna LMC Automotive, w marcu zarejestrowano w krajach Europy Zachodniej łącznie około 1,8 mln nowych samochodów osobowych. To nominalnie o 10,3% więcej niż w analogicznym miesiącu roku poprzedniego.

Europejski sektor motoryzacyjny utrzymuje się zatem na ścieżce wzrostu, choć trzeba zarazem wyjaśnić, że porównywane ze sobą miesiące w zależności od kraju miały w tym roku co najmniej jeden dzień roboczy więcej – z czego klienci i dealerzy samochodów skwapliwie skorzystali.

Wśród pięciu czołowych rynków europejskich – poza Francją i Wielką Brytanią – dominują dwucyfrowe wzrosty. Natomiast w Anglii padł nawet najlepszy w historii wynik miesięczny (562 337 egzemplarzy | +8,4%).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane