/  / Marvipol rozmawia z JLR o nowych umowach

Marvipol rozmawia z JLR o nowych umowach

null
© Jaguar
null

Grupa Marvipol negocjuje w sprawie nowych umów importerskich z Jaguar Land Rover na polskim rynku motoryzacyjnym.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nowa umowa regulująca import samochodów Jaguar i Land Rover do Polski zostanie zawarta do 1 czerwca bieżącego roku. "Umowa rozpocznie kolejny etap niezwykle udanej, trwającej już od ponad 10 lat współpracy między Jaguar Land Rover a Grupą Marvipol - mówi Mariusz Książek, prezes Marvipol S.A. "Chcemy dalej współpracując z Jaguar Land Rover wzmacniać naszą pozycję najszybciej rozwijającego się podmiotu na polskim rynku motoryzacyjnym, optymalnie wykorzystując olbrzymi rynkowy potencjał samochodów Jaguar i Land Rover".

W ubiegłym roku British Automotive Polska – jako generalny importer JLR nad Wisłą – zwiększył sprzedaż samochodów Jaguar i Land Rover o 14% do rekordowych 1 270 egzemplarzy. W osiągnięciu takiego wyniku pomogli znacząco debiutanci, czyli nowy Jaguar XE oraz Land Rover Discovery Sport.

W ocenie szefa British Automotive Polska, jego firma ma potencjał by w tym roku kalendarzowym zwiększyć sprzedaż o 20%. "Impulsem dla dalszych wzrostów będzie debiut na polskim rynku pierwszego w historii marki Jaguar crossovera (F-Pace), który powinien stać się jednym z naszych bestsellerów".

Według planu
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w 2016 r. dojdzie do podziału Grupy Marvipol. W efekcie tej operacji na GPW notowane będą dwie, homogeniczne biznesowo spółki: deweloperska oraz motoryzacyjna.

Mariusz Książek ocenia, że M Automotive Holding na przełomie III i IV kwartału zostanie pierwszym notowanym na GPW importerem i dealerem samochodów osobowych. "Prace nad podziałem grupy przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Jesteśmy zdeterminowani, by jesienią zakończyć je pełnym, wyczekiwanym przez akcjonariuszy sukcesem - deklaruje prezes Marvipolu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane