/  / Marvipol o krok od podziału

Marvipol o krok od podziału

null
© Jaguar
null

Dewelopersko-motoryzacyjny holding, do którego należy m.in. importerstwo samochodów marki Jaguar, Land Rover oraz Aston Martin, opublikował plan podziału na dwie części.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
I tak deweloperski biznes grupy zostanie wniesiony do spółki Marvipol Development S.A. w zamian za nowe akcje dla akcjonariuszy Marvipol S.A. Na każdą akcję Marvipol S.A. przypadnie jedna akcja Marvipol Development.

Na potrzeby procesu Grupa Marvipol została wyceniona na blisko 600 mln zł, z czego 262,4 mln zł przypada na wnoszony do Marvipol Development segment deweloperski, a 335,1 mln zł – na pozostawiany w Marvipol S.A. segment motoryzacyjny.

Finalizacja podziału spółki na dwa notowane na rynku głównym GPW podmioty nastąpić ma najpóźniej w pierwszym kwartale 2017.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane