/  / Marki z rekordowym wzrostem

Marki z rekordowym wzrostem

null
© Porsche
null

Jak wynika z podsumowania całego roku 2014, na moto-rynku w Niemczech największą dynamiką wzrostu w ujęciu procentowym wśród marek rodzimych może pochwalić się Porsche.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak wynika z danych KBA, w całym roku ubiegłym rejestracje nowych samochodów osobowych marki Porsche na rodzimym rynku niemieckim przekroczyły poziom 24 300 egzemplarzy. To aż o 17,1% więcej niż w 2013. Żadna inna marka o niemieckich korzeniach nie uzyskała tak dynamicznego wzrostu jak producent modeli "911" oraz Macan.

Z kolei wśród marek historycznie wywodzących się spoza Niemiec największy wzrost procentowy wypracował w roku ubiegłym Jeep. Koncern oferujący modele takie jak Grand Cherokee oraz Renegade może pochwalić się rejestracjami za rok ubiegły na poziomie prawie 10 300 egzemplarzy. To aż o 49% więcej niż jeszcze w roku 2013.

Wrażenie robią też wyniki zanotowane nad Renem przez importerów takich marek jak Land Rover (+18,1%), Mazda (+16,7%), a także Volvo (+16%).


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane