/  / Marka Volkswagen notuje wzrost sprzedaży

Marka Volkswagen notuje wzrost sprzedaży

VW|
null
© Volkswagen
null

Marka Volkswagen Samochody Osobowe sprzedała od stycznia do końca sierpnia na całym świecie łącznie około 3,84 mln pojazdów (+3,1%). W miesiącu sierpniu sprzedaż wyniosła natomiast 461 600 sztuk (-1%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Marka Volkswagen Samochody Osobowe także odczuwa skutki trudnej sytuacji utrzymującej się na światowych rynkach. Jednak na naszym największym pojedynczym rynku (w Chinach) nadal wieje dla nas pomyślny wiatr - powiedział Christian Klingler, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu koncernu Volkswagen i marki Volkswagen Samochody Osobowe.

Klingler dodał: "e-up! i e-Golf, prezentowane podczas wystawy IAA we Frankfurcie to odpowiedź Volkswagena na elektryczną mobilność. Tymi modelami zelektryfikujemy produkcję wielkoseryjną".

W Europie sytuacja branży motoryzacyjnej nadal jest trudna. Volkswagen sprzedał do końca sierpnia 1,08 mln osobowych samochodów (-6,7%). Na region Europy Zachodniej (bez Niemiec) przypadło 535 000 aut (-6,8%).

Warunki pogodowe w Wolfsburgu i uszkodzenie przez grad kilku tysięcy samochodów spowodowały, że sprzedaż na niemieckim rynku w sierpniu znacznie spadła. Od stycznia do sierpnia klienci odebrali o 9,2% mniej samochodów (364 300 sztuk) niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

W Europie Środkowej i Wschodniej Volkswagen Samochody Osobowe sprzedał do końca sierpnia łącznie 176 100 aut (-1%). Z powyższego 103 600 pojazdów przypadło na Rosję (-4,9%).

Wzrosty sprzedaży marka zanotowała w Polsce: w sierpniu zarejestrowano 1 928 osobowych Volkswagenów, czyli o 17,2% więcej niż w sierpniu minionego roku. Kumulatywnie od stycznia do końca sierpnia rejestracje osobowych Volkswagenów w Polsce osiągnęły poziom 17 988 sztuk (+18,37%). Udział rynkowy przypadający na tego producenta to 9,4%.

Najchętniej kupowanym modelem Volkswagena jest Golf, zdobywca tytułów Car of the Year 2013 oraz World Car of the Year 2013. W sierpniu zarejestrowano w naszym kraju 579 sztuk tego modelu (+35,28%), a w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku jest to 5 461 egzemplarzy (+43,75%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane