/  / Manipulacje testami w Mitsubishi

Manipulacje testami w Mitsubishi

null
© Mitsubishi
null

Koncern Mitsubishi Motors Corporation przyznał się do manipulacji wynikami pomiarów zużycia paliwa. Do nieścisłości w procesie homologacyjnym doszło na rodzimym rynku japońskim.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zamieszanie dotyczy zarówno samochodów firmowanych własną marką Mitsubishi (modele eK Wagon oraz eK Space), jak również pojazdów produkowanych na zlecenie dla Nissana od czerwca 2013 (Dayz oraz Dayz Roox). Według stanu na koniec marca bieżącego roku, chodzi w sumie o około 157 000 egzemplarzy Mitsubishi oraz 468 000 sztuk dla Nissana.

Rozbieżności w rzeczywistej i deklarowanej wartości zużycia paliwa wykryto w MMC przy okazji wewnętrznej kontroli. W zaistniałej sytuacji zdecydowano o wstrzymaniu sprzedaży wspomnianych modeli obu marek.

W trakcie czynności wyjaśniających ustalono, że metody pomiarowe różniące się względem regulacji wymaganych japońskimi przepisami użyto w przypadku innych modeli produkowanych przez MMC na rynek japoński.

Biorąc po uwagę zaistniałą sytuację koncern podejmie też działania wyjaśniające, które obejmą produkcję kierowaną na rynki zagraniczne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane