/  / MAN przenosi produkcję autokarów do Turcji

MAN przenosi produkcję autokarów do Turcji

null
© Neoplan
null

Jak informuje koncern MAN, produkcja autobusów turystycznych marki Neoplan, która obecnie odbywa się w niemieckim Plauen, zostanie przeniesiona do Turcji. Operację planuje się zrealizować do końca marca 2015.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Reorganizacja produkcji dotyczy 420 pracowników fabryki w Plauen. Firma podkreśla, że personel otrzyma nowe propozycje pracy w zakładach Volkswagen Sachsen w niedalekim Zwickau.

Decyzję o przeniesieniu produkcji do Ankary podjęto na podstawie analizy opłacalności oraz w obliczu słabej kondycji rynku autobusowego w Europie Zachodniej.

Zakłady firmy w Ankarze były pierwszą fabryką, jaką MAN wybudował poza Niemcami. Produkcja autobusów odbywa się tam od roku 1986. W Turcji powstają już egzemplarze m.in. turystycznego Neoplana Tourlinera.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane