/  / Mamy Grupę Opel

Mamy Grupę Opel

Opel|
null
© Opel
null

Nowo utworzona Grupa Opel odzwierciedla rozszerzony zakres działalności firmy w Europie. Od teraz zespołem kierującym działalnością General Motors w Europie, w tym na rynku rosyjskim, jest właśnie Grupa Opel.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Firma Opel optymalizuje swoją strukturę organizacyjną. Z dniem 1 lipca nowo utworzona Grupa Opel przejmuje pełną odpowiedzialność za działalność General Motors w Europie. W ramach nowego podmiotu firma dokonuje zagregowania odpowiedzialności za firmę Opel/Vauxhall oraz za pozostałą działalność operacyjną GM w Europie, w tym na rynku rosyjskim.

Sprawami GM w Europie pokieruje Karl-Thomas Neumann, stojący na czele zarządu Grupy Opel, którego skład pozostał niemal niezmieniony w stosunku do dotychczasowego zarządu Adam Opel AG.

Siedzibą nowego podmiotu, tak samo jak w przypadku spółki Adam Opel AG, będzie niemieckie Russelsheim.

W ślad za tą zmianą organizacyjną Grupa Opel przejmie także odpowiedzialność ekonomiczną za wszystkie marki GM w Europie. Dzięki temu Adam Opel AG będzie mogła umocnić swoją bazę finansową.

Reorganizacja nie wpłynie na działalność operacyjną spółki Adam Opel AG.

Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny i prezes zarządu Opel Group GmbH, powiedział: "Dziś jesteśmy czymś więcej niż tylko firmą Opel/Vauxhall. W ramach Grupy Opel dokonujemy synchronizacji naszej struktury organizacyjnej i prawnej w Europie z działalnością operacyjną. Usprawniamy nasz proces decyzyjny i zwiększamy efektywność. W skrócie: ta reorganizacja jest ważnym etapem realizacji naszego planu biznesowego DRIVE! 2022 oraz kolejnym dowodem zaufania ze strony naszej spółki macierzystej GM".

Do roku 2022 firma zamierza osiągnąć 8% udziału w europejskim rynku, zwiększyć marżę zysku do 5% oraz dalej podnosić jakość produktów oraz zwiększać zadowolenie klientów i pracowników.

Prawa pracowników do współdecydowania w nowej strukturze organizacyjnej zostały zagwarantowane w umowie. Wolfgang Schafer-Klug, przewodniczący Głównej Rady Zakładowej, powiedział: "Dopilnowaliśmy, aby prawa do współdecydowania zostały zabezpieczone w takim samym zakresie, niezależnie od zmian organizacyjnych".

Odnosząc się do utworzenia Grupy Opel zatrudniającej około 100 pracowników, Schafer-Klug dodał: "Cieszymy się, że pozycja firmy Opel jeszcze się umocniła. Z perspektywy Opla reorganizacja działalności w Europie stwarza dodatkowe szanse rozwoju i zatrudnienia".

Nowa Grupa Opel to dowód znaczenia, jakiego Opel nabrał w ramach General Motors. W ciągu ostatnich dwóch lat firmie Opel powierzono kierowanie licznymi przedsięwzięciami GM w Europie. Wśród nich należy wymienić pełną odpowiedzialność za rozwijający się rynek rosyjski oraz plany uruchomienia produkcji wybranych modeli Buicka w USA oraz Holdena w Australii i Nowej Zelandii.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane